Najlepsze szlaki rowerowe w Europie - gdzie ich szukać?

Szlaki rowerowe w Europie należą do jednych z najlepszych na świecie. Zwiedzanie rowerem Europy obfituje w piękne krajobrazy.
Najlepsze szlaki rowerowe w Europie

Trasy rowerowe w Europie to sieć ścieżek, pasów i dróg rowerowych przeznaczonych specjalnie dla rowerzystów. Celem sieci pasów rowerowych jest zapewnienie bezpiecznej i przyjemnej jazdy rowerem poprzez minimalizowanie negatywnych interakcji z ruchem zmotoryzowanym.

Najlepsze trasy rowerowe we Francji

Francuzi są entuzjastami jazdy na rowerze. Rośnie zainteresowanie liniami rowerowymi, a w kraju tym znajdują się obecnie jedne z najpopularniejszych tras w Europie, przyciągające zapalonych rowerzystów z całego świata. Francja stała się jednym z najpopularniejszych miejsc w Europie dzięki zróżnicowanemu terenowi, który można dostosować zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i do poważnych wyzwań wyścigowych.

We Francji znajdują się setki kilometrów tras rowerowych. Niektóre z nich są wolne od ruchu ulicznego i doskonale nadają się do rekreacyjnych przejażdżek rowerowych, podczas gdy inne stanowią doskonały sposób na zwiedzanie kraju.

Najlepsze trasy rowerowe w Hiszpanii

Hiszpania ma do zaoferowania wiele tras rowerowych, ale nie wszystkie są sobie równe. W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze i najbardziej malownicze hiszpańskie trasy rowerowe, a także odkryjemy kilka ukrytych klejnotów, o których wiedzą tylko miejscowi.

Zacznijmy od Katalonii! Nazywana "krainą trzech kultur", przestępstwem byłoby nie wspomnieć o doskonałej sieci ścieżek rowerowych, takich jak l'Eixample d'història (Ścieżka rowerowa), która jest idealna dla rodzin, ponieważ co około kilometr znajdują się tam przystanki, na których rodzice mogą zatrzymać się i zjeść obiad, podczas gdy dzieci bawią się na pobliskich huśtawkach. Ta prawie 10-kilometrowa trasa prowadzi również przez słynny barceloński kościół Sagrada Familia, Park Güell Gaudiego, Casa Mila - klasztor Pedralbes i wiele innych.

Najlepsze trasy rowerowe we Włoszech

Najlepsze trasy rowerowe w Hiszpanii są dobrze utwardzone, płaskie i wietrzne. Krajobrazy są różne - od górskich po nadmorskie miasteczka, od Pirenejów po rozległe równiny ze słonecznikami i polami zbóż.

Camino de Santiago (Camino Francés) rozciąga się na długości 715 km przez północną Hiszpanię, zaczynając się w Roncesvalles na granicy francuskiej, a kończąc w Santiago de Compostela, gdzie spotyka się z innym szlakiem - Via Podiensis, który biegnie z Włoch przez Francję do Saint Jacques De Compostella, a następnie do Galicji i dociera do stolicy Galicji, A Coruña.

Szlak rowerowy Morza Bałtyckiego - Dania

Nadbałtycka Trasa Rowerowa to długodystansowa trasa rowerowa, która łączy najważniejsze miasta i tereny nadmorskie Danii, Niemiec, Polski i Szwecji. Całą długość trasy rowerowej - około 2 800 km - można przejechać w ciągu sześciu do ośmiu tygodni w przeciętnym terenie o różnicy wzniesień około 3 000 metrów.

Zakup roweru - na co zwrócić uwagę

Zalety jazdy na rowerze - jaki rower wybrać?

Jazda na rowerze jest zdrowa i przyjemna dla każdego. To także świetny sposób na dotarcie do celu i uniknięcie

30-12-2022 - Biker
10 najciekawszych podjazdow rowerowych w Polsce

10 najciekawszych podjazdów rowerowych w Polsce

Jazda na rowerze pod górę może być fizycznym wyzwaniem. Nierzadko rowerzysta musi się zatrzymać, a czasem nawe

06-04-2022 - Biker
Wypozyczalnia rowerow - co warto wiedziec

Wszystko co musisz wiedzieć o wypożyczaniu roweru

Wypożyczanie roweru przynosi wiele wymiernych korzyści. Należy pamiętać jednak o kilku najważniejszych zasadac

23-03-2022 - Biker
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, które warto znać

Polska jest krajem o wielu malowniczych i przyjaznych rowerzystom trasach. W tym artykule przyjrzymy się kilku

20-03-2022 - Biker
Poland Bike Marathon

Kilka powodów, dla których warto wziąć udział w Poland Bike Marathon

Poland Bike Marathon to niezwykła okazja na zapoznanie się z polskim środowiskiem rowerowym - to być może szan

09-03-2022 - Biker