10 najciekawszych podjazdów rowerowych w Polsce

Prezentujemy 10 najciekawszych i najczęściej uczęszczanych podjazdów rowerowych w Polsce. Dowiedz się, gdzie najlepiej jeździć!
10 najciekawszych podjazdow rowerowych w Polsce

Jazda na rowerze pod górę może być fizycznym wyzwaniem. Nierzadko rowerzysta musi się zatrzymać, a czasem nawet pedałować do tyłu, aby wjechać na niektóre strome wzniesienia. Jednak po odpowiednim treningu można zauważyć, że umiejętności jazdy na rowerze pod górę znacznie się poprawiają.

Góra Świętej Anny

Góra Świętej Anny to doskonałe miejsce dla początkujących rowerzystów do treningu i ćwiczenia siły, wytrzymałości, szybkości, równowagi i kontroli. Wjazd na Górę Świętej Anny może zająć od 45 minut do 2 godzin, w zależności od tego, jak szybko jedziesz!

Góra Cybulowa

Jeśli szukasz różnych wyzwań, to Góra Cybulowa jest miejscem, do którego powinieneś się udać. Znajduje się tu około 15 kilometrów podjazdów i tras rowerowych, które są idealne dla mniej doświadczonych rowerzystów, chcących sprawdzić się w trudniejszych warunkach.

Ścieżki te oferują dość trudne podjazdy pod górę, ale mają też łatwiejsze trasy, jeśli trzeba zrobić przerwę lub zatrzymać się wcześniej z powodu kontuzji lub zmęczenia.

Góra Rzeczypospolitej

Góra Rzeczypospolitej to piękna trasa położona w Polsce. Została zaprojektowana jako trasa rowerowa dla osób lubiących ten rodzaj aktywności.

Szczytowa część góry oferuje spektakularne widoki, a jednocześnie pozwala rowerzystom nie spieszyć się podczas wspinaczki i osiągania wyższych wzniesień w drodze na dół - dzięki dobrze przygotowanym trasom zjazdowym o zróżnicowanym stopniu trudności, od początkujących po ekspertów.

Dolina Baryczy

W Dolinie Baryczy znajdują się znane ze swojej trudności podjazdy rowerowe, w tym wzniesienie o wysokości 400 m, które daje rowerzystom możliwość sprawdzenia się.

W dolinie znajduje się również Przełom rzeki Białej, składający się z pięciu odcinków, z których każdy jest równie trudny i wymagający jak poprzedni. Góry dookoła zapewniają trudne podjazdy i zjazdy na krętych drogach o stromych nachyleniach i skalistym terenie.

Dolina Długich Stawów Polskich

Dolina Długich Stawów Polskich to pasmo górskie w Karpatach Wschodnich w Polsce. Nazwa oznacza: Dolina Długich Stawów Polskich, co wywodzi swoje znaczenie od znajdujących się tam licznych stawów.

Znajdują się tam znane ze swojego kąta nachylenia podjazdy rowerowe, które są często odwiedzane przez rowerzystów z całej Polski.

Jaworzyna Krynicka

Podjazd rozpoczyna się w malowniczej, sielskiej wsi Jaworzyna Krynicka. Droga szybko nabiera wysokości, a jej nachylenie dochodzi do 12%. Podczas jazdy przez wiejskie tereny Polski można podziwiać wspaniałe widoki na wioski i kościoły położone na zalesionych zboczach.

Dolina Kaczawskiego Potoku

Dolina Kaczawskiego Potoku to dolina w Sudetach Zachodnich w południowej Polsce. Trasa ze Świerczyny do Zakopanego obejmuje jazdę pod górę, ale warto się przemęczyć, ponieważ można podziwiać wspaniałe widoki. W miarę zdobywania wysokich wzniesień można zobaczyć pokryte śniegiem zbocza, a poniżej lasy sosnowe, które w pogodne dni tworzą piękny kontrast z błękitnym niebem.

Szeroka Przełęcz

Szeroka Przełęcz to jeden z najtrudniejszych podjazdów w Polsce. Nogi pod koniec będą zdrętwiałe i ciężkie, ale to piękna trasa! Sam podjazd ma około 6 km długości, a jego najbardziej stromy odcinek ma nachylenie 11%.

Dolina Trzech Stawów Polskich

Dolina Trzech Stawów Polskich to malownicza dolina, do której można dojechać tylko na rowerze, ponieważ wymaga podjazdu pod górę. Nazwa pochodzi z czasów, gdy istniały tu trzy stawy i właściwie odpowiada dzisiejszej formie. Oprócz wspinaczki pod górę, aby dotrzeć do tego celu, rowerzyści na każdym kroku będą nagradzani rozległymi widokami jezior i wodospadów.

Dolina Zamojskiego Potoku

Możesz wybrać między jazdą na rowerze a jazdą samochodem - jest wiele miejsc, gdzie można zaparkować, jeśli nie lubisz jeździć na rowerze; pamiętaj tylko, by mieć gotówkę! Okolica oferuje także wiele innych możliwości niż jazda na rowerze: jazda konna, spływy kajakowe, wyprawy wędkarskie - naprawdę wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy!

Zakup roweru - na co zwrócić uwagę

Zalety jazdy na rowerze - jaki rower wybrać?

Jazda na rowerze jest zdrowa i przyjemna dla każdego. To także świetny sposób na dotarcie do celu i uniknięcie

30-12-2022 - Biker
Wypozyczalnia rowerow - co warto wiedziec

Wszystko co musisz wiedzieć o wypożyczaniu roweru

Wypożyczanie roweru przynosi wiele wymiernych korzyści. Należy pamiętać jednak o kilku najważniejszych zasadac

23-03-2022 - Biker
Najlepsze szlaki rowerowe w Europie

Najlepsze szlaki rowerowe w Europie - gdzie ich szukać?

Trasy rowerowe w Europie to sieć ścieżek, pasów i dróg rowerowych przeznaczonych specjalnie dla rowerzystów. C

22-03-2022 - Biker
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, które warto znać

Polska jest krajem o wielu malowniczych i przyjaznych rowerzystom trasach. W tym artykule przyjrzymy się kilku

20-03-2022 - Biker
Poland Bike Marathon

Kilka powodów, dla których warto wziąć udział w Poland Bike Marathon

Poland Bike Marathon to niezwykła okazja na zapoznanie się z polskim środowiskiem rowerowym - to być może szan

09-03-2022 - Biker