Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, które warto znać

W Polsce istnieje wiele bardzo ładnych szlaków rowerowych, które proponują uczestnikom niezwykłe pejzaże. Jakie szlaki warto znać?
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce

Polska jest krajem o wielu malowniczych i przyjaznych rowerzystom trasach. W tym artykule przyjrzymy się kilku najlepszym wycieczkom rowerowym w Polsce, które warto poznać, niezależnie od tego, czy szukasz łatwej przejażdżki rowerowej, czy czegoś bardziej wymagającego.

Szlak wokół Tatr

Wybierz się na wycieczkę rowerową w polskie Tatry i zobacz jedne z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków w Europie. Nigdy wcześniej nie widziałeś czegoś takiego! Szlak ma około 350 kilometrów długości, więc można go pokonać w jeden dzień lub rozłożyć na cztery dni.

Wszystko zależy od Twojego poziomu sprawności fizycznej, ale zdecydowanie warto wybrać się na ten szlak przynajmniej raz, aby podziwiać te cuda natury.

Kaszubska Marszruta - Bory Tucholskie

Szlak rowerowy Kaszubska Marszruta - Bory Tucholskie w Polsce jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i o każdym poziomie umiejętności. Trasa obejmuje jazdę rowerem przez zróżnicowane krajobrazy, a na trasie można zobaczyć lasy, tereny podmokłe, pojezierza i wzgórza.

Szlak liczy 110 kilometrów, a po drodze oferuje wiele atrakcji. Na trasie znajduje się wiele zabytków, w tym zabytkowe miasta na Kaszubach.

Velo Czorsztyn

Szlak rowerowy Velo Czorsztyn to długodystansowa trasa rowerowa składająca się z 15 etapów, która obejmuje całe terytorium Polski. Łączna długość szlaku rowerowego wynosi 3650 km, a jego całkowite pokonanie zajmuje rowerzystom około 100 godzin. Można go podzielić na trzy części: Północ - region Morza Bałtyckiego (przy północnej granicy Polski), Środek - pasmo Karpat, Południe - region Śląska.

Żelazny Szlak Rowerowy na Śląsku

To trasa rowerowa w Polsce, która biegnie z Gliwic do Świebodzina. Żelazny Szlak Rowerowy ma długość 385 kilometrów, a przejechanie całej trasy zajmuje rowerzystom zazwyczaj około 8 dni.

Nazwa "Żelazny" została nadana nie tylko ze względu na jej historyczne znaczenie jako jednego z najważniejszych ośrodków przemysłowych Europy, ale także dlatego, że górnictwo rud żelaza odgrywało istotną rolę zarówno w kształtowaniu geografii Śląska, jak i w pobudzaniu lokalnego wzrostu gospodarczego przez prawie dwa stulecia.

Rowerowy Szlak Orlich Gniazd na Śląsku

Szlaki rowerowe Orlego Gniazda oferują wiele atrakcji dla zwiedzających: szerokie ścieżki nadające się do jazdy rowerem nawet w czasie obfitych opadów deszczu; środowisko bogato zamieszkane przez ptaki, w tym bociany; naturalne stawy pełne ryb, ale także węży wodnych, które w miesiącach letnich chronią się przed upałem w pobliżu tych nadwodnych drzew, których kora była skręcana w węzły przed wiekami przez powroźników wyrabiających liny z ich grubego pnia.

Szlak Kanału Elbląskiego

Szlak Kanału Elbląskiego to trasa rowerowa o długości 130 km, która łączy miasto Pisz w województwie kujawsko-pomorskim z Elblągiem. Pomysłodawcami tego projektu były władze lokalne, które chciały przyciągnąć rowerzystów i turystów do tego niegdyś jednego z najważniejszych ośrodków przemysłu stoczniowego w Polsce.

Projekt okazał się natychmiastowym sukcesem, ponieważ szybko zyskał popularność wśród mieszkańców i gości z zagranicy.

Zakup roweru - na co zwrócić uwagę

Zalety jazdy na rowerze - jaki rower wybrać?

Jazda na rowerze jest zdrowa i przyjemna dla każdego. To także świetny sposób na dotarcie do celu i uniknięcie

30-12-2022 - Biker
10 najciekawszych podjazdow rowerowych w Polsce

10 najciekawszych podjazdów rowerowych w Polsce

Jazda na rowerze pod górę może być fizycznym wyzwaniem. Nierzadko rowerzysta musi się zatrzymać, a czasem nawe

06-04-2022 - Biker
Wypozyczalnia rowerow - co warto wiedziec

Wszystko co musisz wiedzieć o wypożyczaniu roweru

Wypożyczanie roweru przynosi wiele wymiernych korzyści. Należy pamiętać jednak o kilku najważniejszych zasadac

23-03-2022 - Biker
Najlepsze szlaki rowerowe w Europie

Najlepsze szlaki rowerowe w Europie - gdzie ich szukać?

Trasy rowerowe w Europie to sieć ścieżek, pasów i dróg rowerowych przeznaczonych specjalnie dla rowerzystów. C

22-03-2022 - Biker
Poland Bike Marathon

Kilka powodów, dla których warto wziąć udział w Poland Bike Marathon

Poland Bike Marathon to niezwykła okazja na zapoznanie się z polskim środowiskiem rowerowym - to być może szan

09-03-2022 - Biker