Twoja relacja/artykuł
Dzisiejsza data 2018-02-21
LOSOWE ZDJĘCIE
KONTAKT

pn-pt 10.00.-18.00.

ul. Na Uboczu 3,
02-791 Warszawa,

22 648 08 61,
22 648 21 52,

kliwer@kliwerbike.pl
NEWSLETTER MTB


Żagle z Kliwrem
Zobacz naszą ofertę
obozów i szkoleń żeglarskich

Zapraszamy na szkolenia i rejsy żeglarskie

Mazovia w Bydgoszczy

2013-04-30 14:17 przez Kliwer

Merida Mazovia MTB Marathon i Woda Bydgoska zapraszają na rowerowy weekend majowy.

W sobotę 4 maja, w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w  Bydgoszczy, odbędzie się trzeci maraton letniego cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Rowerowe imprezy organizowane przez Cezarego Zamanę, dzięki zróżnicowanym dystansom, ciekawym lokalizacjom i prawdziwej kolarskiej rywalizacji, przyciągają licznych wielbicieli amatorskiego kolarstwa terenowego. Pula nagród w cyklu letnim wynosi 200 tysięcy złotych.

 

Dzień przed maratonem w Bydgoszczy, spotkamy się Toruniu (piątek, 3 maja). Dwa maraton w jeden weekend to świetna, niepowtarzalna w Polsce okazja na aktywny wypoczynek i rowerową majówkę. Nie zabraknie rywalizacji na najwyższym poziomie w leśnych plenerach doliny Brdy Nadleśnictwa Żołędowo, a także rodzinnych atrakcji w pięknie położonym  w miasteczku sportowym w Leśnym Parku Myślęcinek. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w mini-wyścigu, doskonalić swoją jazdę na rowerkach biegowych Puky Race oraz bawić się na placu zabaw. Po maratonie w Bydgoszczy, wśród posiadaczy Pakietu Max oraz zawodników, którzy wystartują w maratonach w Toruniu i Bydgoszczy, wylosowane zostaną 2 rowery Merida BIG NINE EG TFS-D, każdy o wartości 3 999 złotych.

 

W Bydgoszczy zawodnicy mogą wybierać spośród trzech dystansów, gwarantujących rywalizację na miarę ich możliwości. Dystans Hobby, który liczy 8 km, dedykowany jest przede wszystkim dzieciom i ich opiekunom. Będzie poprowadzony szeroką trasą o zmiennej nawierzchni, z jednym dłuższym podjazdem i łatwym, leśnym serpentynowym zjazdem. Dystans Fit, w większości poprowadzony po leśnych, miejscami technicznych przejazdach nad Brdą, będzie miał 25 km. Jest to dystans dla średnio- zaawansowanych uczestników i osób zaczynających swoją przygodę w maratonach. Natomiast liczący 55 km dystans Mega jest wyzwaniem przeznaczonym dla wytrzymałych i doświadczonych zawodników. Będzie na nim więcej technicznych singieltracków, jak i stromych, krótkich, wydolnościowych podjazdów i szybkich zjazdów.

 

Bezpieczny start sektorowy, przemyślanie zaprojektowana trasa każdego dystansu, zabezpieczona przez wykwalifikowane służby i doświadczony zespół terenowych ratowników medycznych zapewnią zawodnikom komfortowe warunki do emocjonującej rywalizacji.

 

Głównym partnerem maratonu są Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy, dzięki którym uczestnicy będą mieli zagwarantowany dostęp do czystej, wysokiej jakości Wody Bydgoskiej.

Cezary Zamana wraz z Mazovia MTB pragnie podkreślić wpływ uprawiania sportów wytrzymałościowych na świeżym powietrzu na zdrowie, w szczególności na ciśnienie tętnicze. W ramach akcji „Ciśnienie na Życie” każdy z uczestników oraz osób towarzyszących będzie mógł wziąć udział w bezpłatnym badaniu pomiaru ciśnienia.

 

Do dyspozycji zawodników będzie przygotowane zaplecze, pogotowie serwisowe rowerów, stoiska z odzieżą kolarską, odżywkami i częściami rowerowymi, myjnią rowerową oraz wypożyczalnia rowerów. Po kolarskich zmaganiach, na uczestników czekał będzie posiłek regeneracyjny. Na trasie maratonu znajdować się będą bufety z napojami izotonicznymi oraz energetycznymi batonami. Osobom towarzyszącym zawodnikom, lokalizacja bazy w Parku Myślęcinek gwarantuje wiele atrakcji m.in. parostatek pływający po stawach w okolicy startu, Lunapark, ogród botaniczny, piękne tereny na spacer i odpoczynek nad wodą.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rowerowym wyzwaniu!

 

Start : 04.05.2013 (sobota), godz. 11.00.

 

Szczegółowy program:

 

źródło/autor: Sylwia.K.Lewandowska

Wróć

Dodaj komentarz